Witaj w mojej galerii tatuażu

Pielęgnacja tatuażu

 

1. Po 2- 3 godzinach od wykonania tatuażu ( nie zdejmując opatrunku z folii )  wykonujemy okład z lodu ( ok. 25 min ) lub, jeśli to niemożliwe, polewamy zimną wodą z prysznica, aż do odrętwienia skóry. To przyspiesza proces gojenia zamykając naczynia krwionośne naruszonej skóry.

Następnie usuwamy opatrunek z folii, przemywamy zimną lub letnią wodą usuwając mieszaninę osocza, tuszu i wazeliny. Osuszamy papierowym ręcznikiem.

2. Świeży tatuaż smarujemy maścią o nazwie ALANTAN PLUS (maść, nie krem!) lub kremem BEPANTHEN. Środki te przyspieszają gojenie oraz pozwalają zachować prawidłowy koloryt wykonanej pracy.

Maść nanosimy na skórę poprzez wklepywanie, dzięki czemu nie dochodzi do efektu

"przesmarowania" tatuażu, a skóra prawidłowo oddycha.

3. Miejsce podrażnione smarujemy 5-6 razy dziennie pamiętając o uprzednim przemyciu i delikatnym osuszeniu tatuażu papierowym ręcznikiem (tatuaż nie powinien być suchy)

4. Nie należy w ciągu 2 tygodni od wykonania tatuażu chodzić na basen, siłownię, fitness itp. Nie wolno również opalać tatuażu przez okres 1 miesiąca od momentu wygojenia. Unikanie powyższych czynności pozwoli zachować doskonały kolor pracy oraz jego trwałość.

5. Należy unikać długotrwałych kąpieli ! Powodują one odmoczenie tatuażu, co może

wywołać poważne komplikacje w procesie .

6. O ile to możliwe staramy się nie zakrywać tatuażu ubraniami (  za wyjątkiem przebywania na „ ostrym” słońcu ), tak aby skóra mogła oddychać.

7. W celu uniknięcia zakurzenia lub zabrudzenia tatuażu ( np. w miejscu pracy typu stolarnia, magazyn ), należy kupić w aptece gazik jałowy i po posmarowaniu „naklejamy” go na tatuaż.

8. Podczas gojenia, może wystąpić uczucie swędzenia. Nie należy drapać i skubać tatuażu ! Ulgę przyniesie schłodzenie go zimną, czysta wodą.

9. Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni. Całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.